Сен
15

Яка осцилограма правильніша

Не знаю як в сучасних осцилографах, але в радянських є одна “біда”, яка може збити з пантелику при вимірюванні деяких сигналів. Візьмемо, наприклад, осцилограф С1-67, хоч він і старенький, але показує ніби нормально.

З чого все починалося

Іноді цікаво дізнатися, як виглядають сигнали в різних приладах, яку вони мають форму, амплітуду. І для подібного дослідження, вимірювач ємності СМ-7115А – досить непоганий варіант (якщо він є у вас в наявності). В документації до нього написано, якими частотами він перевіряє конденсатори (8; 80; 800 Гц). Думав побачу зараз синусоїду, але де там… Мало того, що сигнал важко зловити, бо бігає по екрану, то ще й осцилограми в різних положеннях перемикача “УСИЛИТЕЛЬ Y” суттєво відрізнялися.

Зверніть увагу! На першій фотографії перемикач “УСИЛИТЕЛЬ Y” (видно зліва знизу) переведений в нижнє положення (-/~) і сигнал має одну форму:

робота з осцилографом

На другій фотографії перемикач “УСИЛИТЕЛЬ Y” переведений у верхнє положення (~), але зображення сигналу дуже відрізняється від попереднього:

робота з осцилографом ~

Проблема виявилася досить банальною: такі спотворення робить роздільний конденсатор, який стоїть для того, щоб відкидати постійну складову сигналу. Наприклад, якщо сигнал має прямокутну форму, то через проходження через конденсатор він буде згладжений.

Висновок: правильнішою буде осцилограма, зображена на першій фотографії – без роздільного конденсатора.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

2 коммент. к записи “Яка осцилограма правильніша”

 • artprom 15/09/2013 - 22:27

  Єх, скільки я в свій час ним на Лорті наміряв всякого добра )

  • admin 15/09/2013 - 22:38

   То вам повезло, хоч натішилися.
   Знайшов в Інтернеті, що таке Лорта – Львівський державний завод. Так?

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~