Ноя
3

З чого почати паяння схем

В цій статті інформація застаріла. Рекомендую прочитати це: http://moehobi.com/vchimosya-pravilno-payati/

На перший погляд паяння схем нескладний процес – нагрів паяльник і паяєш. Все це так, але щоб професійно займатися електронікою, то халтура не проходить – треба трохи потренуватися. Я не рекомендую зразу шукати літературу по пайці, тому що це ціла наука і вона більш потрібна науково-дослідним лабораторіям чи заводам. В наш час асортимент паяльного обладнання дуже великий. Сюди входять паяльники, паяльні станції, паяльні ванни, газові паяльники, паяльні пера. Зараз стає модним використання паяльних станцій. Від звичайного паяльника вони відрізняються тим, що можуть регулювати і показувати температуру жала. Жало зроблене із спеціальної кераміки, яка, порівняно із міддю, не окислюється і потребує меншого догляду. Дорожчі моделі станцій додатково можуть мати відсос припою, пайку повітрям, вакуумний пінцет (для монтажу SMD деталей), насадки під конкретний тип корпусу радіодеталі, наприклад, мікросхеми. Насадки хороші тим, що плавлять припій у потрібному місці, не нагріваючи саму деталь. Паяння схем станцією – одне задоволення (я так думаю, ще не пробував). Паяльні ванни призначені для паяння масивних деталей, наприклад, грубих проводів. Паяльне перо подібне до звичайного паяльника, але менше розмірами і споживає меншу потужність.

ЭПСН-40Розглянемо деякі рекомендації використання вітчизняних паяльників типу ЭПСН. Перед тим, як користуватися новим паяльником, його жало треба залудити, щоб воно добре змочувалося припоєм. Лудіння – це нанесення тонкого шару металу товщиною декілька мікрон. Для цього паяльник підігрівають, мокають жало у флюс (найпоширеніший – каніфоль) і втирають у припій, поки він не розтечеться рівномірно на заточеному кінчику жала. Якщо паяльник добре розігрівся, але при цьому починає погано паяти, місце пайки стає кострубатим і шаршавим – це означає, що паяльник перегрівся. В такому випадку його можна на хвилинку виключити. При бажанні можна використовувати регулятор струму. Щоб припій розтікався рівномірно, його постійно змочують каніфоллю. Вона запобігає окисленню припою і робить процес паяння значно легшим. Без потреби не залишайте паяльник включеним, бо на жалі появляється нагар і утворюються канавки – так важче паяти. Якщо таке сталося, треба взяти напильник  і зачистити жало, а потім залудити.

Паяти треба у добре провітрюваних приміщеннях, так як пари флюсу і припою шкідливі для здоров’я (особисто в мене каніфоль викликає алергію). Олов’яно-свинцеві припої типу ПОС вважають застарілими, бо свинець, що входить до їхнього складу, шкідливий для здоров’я, токсичний і важко виводиться з організму. До складу сучасних припоїв входить олово (Sn), срібло (Ag), мідь (Cu) та інші домішки. Відповідно формується марка припою, в нашому випадку SAC. Паяти треба обережно, щоб розплавлений припій не попав в очі. Часто він хляпає від різких рухів або при висмикуванні деталі (провідника). Якщо паяти приходиться вище голови, то захисні окуляри треба вдягати однозначно.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

2 коммент. к записи “З чого почати паяння схем”

  • Владимир 04/11/2011 - 1:19

    Читаю и вспоминаю студенческие времена.

  • Дмитрий 09/12/2011 - 2:13

    Было время и я мастерил бытовую электронику. В гараже до сих пор цветомузыка на 6 каналов лежит + канал фона и усилитель на 819-818 транзисторах по 60Вт на канал. Уже давно современной аппаратурой обзавелся, а свои “поделки” храню и не разбирать ни выбрасывать никому не позволю… Добрые воспоминания нахлынули…

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~