Март
21

ВЧ-зв’язок по лініям електропередач

Author admin    Category Різне     Tags

ВЧ-зв’язок по ЛЕП трохи застарілий, але все ж таки використовується на підстанціях. Суть полягає в тому, що по високовольтним лініям електропередач можна передавати інформацію, наприклад, телефонні розмови, телесигналізацію, сигнали телемеханіки.

Такий зв’язок поганий тим, що при відлючені лінії, зв’язку не буде. Також, при дуже високій напрузі, можуть йти завади від коронного розряду. Придушити їх дуже складно, оскільки вони є у всьому спектрі.

На аудіо записано якість звучання телефонного зв’язку по лінії 330 кВ. Хрип і потріскування – це завади від коронного розряду:

шуми (аудіо)

Спрощена схема організації ВЧ-зв’язку по ЛЕП між підстанціями показана нижче:

ВЧ-зв'язок по ЛЕП

Сигнал від апаратури зв’язку АЗ поступає на високовольтну лінію електропередач ЛЕП через конденсатор зв’язку С. ЛЕП може мати довжину від кількох кілометрів до десятків кілометрів і більше – все залежить від того, на скільки далеко знаходяться підстанції одна від одної. Загороджувач L  не пропускає ВЧ-сигнал в низькоомні кола трансформатора, і тим самим запобігає затуханню сигналу. На рисунку штриховою лінією показано, кудою проходить ВЧ-сигнал.

———-

ВЧ-загороджувач, який стоїть на конденсаторі зв’язку (тут ПС 35 кВ):

ВЧ-загороджувач

Загороджувач чимось нагадує корзину, тому його часом так і називають. Зверху на “корзині” видно щось подібне на цеглину – це елемент настройки. Крім того, ще є фільтр приєднання, який стоїть зразу під конденсатором. Після фільтра сигнал передається по 100-омному радіочастотному кабелю до апаратури зв’язку, наприклад, АРС-64.

***

Схема фільтра приєднання ФПМ:

ФПМ

Схема фільтра приєднання ФП-82: 

принципова схема ФП-82

паспорт ФП-82

схема для вимірювання загасання неузгодженості

Елемент настройки ЭНУ-0,5-40:

паспорт ЭНУ-0,5-40

технічний опис

Скорочення, що показані на схемі, дивіться в техописі

схема включення загороджувача

***

Трохи не по темі

Ще одна річ, яка за принципом дії нагадує загороджувач і конденсатор зв’язку, це штекер антенний ТВ симетризатор. Правильної назви так і не знайшов, але суть полягає в тому, що він також відокремлює постійну напругу живлення 12 В від ТВ-сигналу:

штекер антенний ТВ симетризатор

***

Випускають спеціальні проводи, всередині яких знаходиться оптоволокно. По таких проводах можна передавати не тільки електроенергію, але й інформацію. Причому пропускна здатність оптоволокна значно більша, ніж у розглянутого вище ВЧ-зв’язку, навіть нема що порівнювати! На Україні такий зв’язок вже використовується.

Дуже поганоПоганоМоже бутиНормальноСупер Оцініть статтю, будь-ласка
Загрузка...
Сподобалася стаття, натисни кнопку!

1 комментарий к записи “ВЧ-зв’язок по лініям електропередач”

Прокомментировать

Останні коментарі

Правила безпечної експлуатації електроустановок

Знайти публікацію по даті

Друзі сайту:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~